TH Wellness - Masáže - Modelace  postavy - Kosmetika - Modeláže nehtů

       Náměstí Svornosti 2573/6 Brno - Žabovřesky

Masáže proti bolesti

Masážní technika pomocí ultrazvukového přístroje proti bolesti


Protože masáž a ultrazvuk mají synergický účinek, využíváme tuto skvělou kombinaci k odstranění bolesti v oblasti krčního páteře, zad a kolen.


Účinky masáže a utrazvuku:


Masáž uvolní svalové napětí, zvýší prokrvení, odplaví zplodiny vzniklé při svalové práci a tím výrazně urychlí proces regenerace svalové tkáně. Masáž odplaví zplodiny vzniklé při svalové práci a tím výrazně urychlí proces regenerace svalové práci. Zlepšují krevní a mízní oběh, kloubní pohyblivost. Nesporný je jejich přínos pro prevenci i léčbu bolestí zad, šije, ramena, kolena.

Ale samotná masáž je pouze pasivní terapie a musí být doplňována aktivním pohybem.


Účinky ultrazvuku na člověka a ostatní organizmy:


Ultrazvuk má při správné aplikaci významné bolest snižující účinky, je však nutné dodržovat kontraindikace. Například ho lze s výhodou užít u bolestivých zatuhlin ve svalech, tzv. spoušťové body, které bývají jedním z článků bludného řetězce přetrvávajících či opakujících se bolestí v zádech i jinde. Lze s ním snížit potíže a bolesti kloubů při degenerativních stavech, artrózách. Lze ovlivnit bolesti šlach způsobené přetížením, jako je např. tenisový loket nebo ostruha na patě, ale i mnohé další:


  • bolesti kloubů při degenerativních nemocech, artrózách, revma, otoky kloubů
  • patní ostruha, zmrzlé rameno, tenisový loket, záněty tíhových váčků, záněty šlach
  • natažené, zhmožděné svaly