Prodlužování řas

Prodlužování řas

Proč je mít a jak o ně pečovat?

Ať se snažíme, jak chceme, někdy zkrátka nestačí pravidelné používání speciálních sér, ani sebelepší řasenka. A tak si k vysněným řasám musíme pomoct jinou cestou - prodloužením řas.

Proč do toho jít?

Prodloužením řas se oko opticky "otevře" a celá tvář dostane jiný, lepší výraz. Navíc odpadá každodenní nanášení řasenky, čehož si ženy velmi cení, zvlášť při spěchu do práce.

Jak se starat o prodloužené řasy?

Po aplikaci prodloužených řas

Prvních 24 hodin se řasy musí vyhýbat jakýmkoli přípravkům (líčidla, krémy). Voda ani slzy jim nijak neublíží, ale je vhodné se první den vodě vyhnout. Fixér používejte až třetí den po aplikaci. Řasy mohou být po aplikaci citlivější, vyhýbáme se proto jakýmkoli dotykům, hlavně během prvních 24 hodin (neprotírat oči, nesahat na řasy, atp.)

Doporučujeme se večer pouze osprchovat, řasy první den nenamáčet.

Trvalost řas

Dlouhodobějšího a trvalejšího efektu docílíte používáním fixéru na řasy. Tento přípravek aplikujeme cca 3x týdně. Postup je stejný jako u řasenky. Tento přípravek fixuje a vytvrzuje spoj lepidla. Pokud používáme oční krémy nebo máme mastnější pleť, rozhodně používáme tento fixér. Trvalost řas se výrazně prodlouží.

Česání řas a úprava řas

Řasy je vhodné pročesávat kartáčkem na řasy.

Dotýkání se řas

Je vhodné se vyhnout jakémukoli kontaktu s řasami, nešahat na ně, nemnout si oči (hlavně v noci a ráno). Docílíme tím dlouhodobější životnosti řas. Za řasy nikdy netaháme, nikdy je nevytrháváme.

Doplnění řas

Na doplnění řas se objednává ke stylistce cca za 3-4 týdny. Vypadávání řas je velmi individuální, časový interval doplnění také. Vypadávání řas ovlivňuje spousta faktorů.

Kosmetické přípravky a odličovadla

Pro domácí použití doporučujeme používat přípravky od firmy Blink lashes. Tyto přípravky jsou speciálně navrženy pro kontakt s prodlouženými řasami.

Přípravky pro domácí použití

Odličovač make-upu, fixér (vytvrzovač) lepidla, pročesávací kartáček na prodloužené řasy, řasenka na prodloužené řasy (speciální složení), bezvláknové odličovací tampóny (vláknové výrobky se zachytávají do prodloužených řas).

Koupání, namáčení, plavání

Prodlouženým řasám nevadí voda. Můžeme se koupat, plavat, potápět, sprchovat. Dlouhodobé namáčení řas může vézt k dřívějšímu vypadnutí.

Použití řasenky, očních linek

Řasenku a oční linky můžeme používat pouze určené na prodloužené řasy. Tato řasenka a linky jsou svým složením jiné než běžně používané přípravky. Řasenka neobsahuje žádné oleje, které by spoje poškozovaly. Klasické, obyčejné řasenky a oční linky nedoporučujeme používat. Mohou přispět k dřívějšímu vypadávání řas.

Odlíčení očí

Stíny a make-up odličujeme pomocí odličovače make-upu, speciálních tampónů bez vláken. Nebo odličujeme pomocí čistících gelů a čistící vody. Řasenku odličujeme stejně jako stíny a navíc můžeme použít mikro kartáčky.

Pro odlíčení používáme výhradně přípravky bez olejů a tuků. Doporučujeme si pořídit odličovač přímo na prodloužené řasy. Pro odlíčení nepoužíváme vatové tampóny ani vlhčené ubrousky, vlákna se na řasách zachytávají.

Odstranění řas a sundání prodloužených řas

Řasy jdou velmi snadno odstranit (pokud je již nechceme nebo některá nepřirozeně zatáčí). Sundání provede stylista pomocí speciálního odstraňovače.

Více informací v rámci služeb prodlužování řas naleznete v našem ceníku.